öğe sepetinize eklendi
Sepetiniz
Ücretsiz teslimat için    TL' lik Ürün daha ekleyin!

Ücretsiz!

MOPAŞ Marketçilik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“MOPAŞ”, “biz”, “bizim” veya “tarafımız”) ile ilgili yasal haklarınız ve yükümlülüklerinizin bilincinde olmanız için, http://www.mopas.com.tr web sitemizi (“Site”), MOPAŞ yazılım veya mobil uygulamalarımızı (“Uygulama”) ve/veya hizmetlerimizi (aşağıda tanımlanan) kullanmadan önce lütfen bu Kullanım Koşullarını dikkatle okuyunuz. (Güvenlik ve Gizlilik Politikamız (http://about.mopas.com.tr/privacy) dâhil olmak üzere)

Bu Siteye, Uygulamaya erişerek ve/veya Hizmetleri kullanarak:

1. Bu Kullanım Koşullarını okuduğunuzu (Güvenlik ve Gizlilik Politikamız (http://about.mopas.com.tr/privacy) dâhil olmak üzere) ve yasal olarak bağlı olduğunuzu kabul etmiş bulunuyorsunuz ve

2. Site, Uygulama ve/veya Hizmetlerin kullanıcısı olduğunuzu kabul ediyorsunuz.

Bu Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız; lütfen Site, Uygulama'yı terk edin ve/veya Hizmetlerin kullanımını bırakınız.

MOPAŞ, değiştirilen Kullanım Koşullarını Sitede veya Uygulamada yayınlayarak bu Kullanım Koşullarını her zaman düzenleyebilir veya değiştirebilir. Bu Kullanım Koşullarının değiştirilmesinden sonra Site, Uygulama veya Hizmetlerin herhangi bir şekilde kullanılması, değiştirilen Kullanım Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Güncellenmiş Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, Site, Uygulama ve Hizmetleri kullanmayı bırakma hakkınız vardır.


Site, Uygulama ve Hizmetler

1. Site ve Uygulama MOPAŞ’a aittir ve işletimi MOPAŞ tarafından sağlanmaktadır.

2. MOPAŞ (mopas.com.tr), çoğunlukla gıda ve gıda dışı hızlı tüketim ürünlerinin dolaşımı ve satın alınması için aşağıdaki özelliklerden ve hizmetlerden her birinde (her biri "Hizmet" ve toplu halde "Hizmetler") teklif veren Site veya Uygulama aracılığıyla online bir süpermarket işletmektedir. Site veya Uygulamanın kullanımı yoluyla üçüncü taraf satıcı (Pazaryeri), lojistik sağlayıcısı, kurye veya taşıma araçlarının zamanlamasını yapar.

1. Bilgi, ürün, hizmet, veri, metin, liste, fiyatlandırma, grafik, resim, video, ses dosyası ve diğer çalışma türlerine erişim;

2. Arama motorları veya araçları;

3. Bloglar, mesaj panoları, iletişim araçları;

4. E-posta veya mesaj uyarıları ve

5. Site veya Uygulama aracılığıyla sadece ve tamamen MOPAŞ’ın takdir yetkisi dâhilinde zaman zaman sunabileceği diğer hizmetler, özellikler, içerik veya uygulamalar.

3. MOPAŞ; Hizmetleri, Siteyi veya Uygulamanın tamamını veya herhangi bir kısmını istediği zaman değiştirme, yenileme, askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Belirli özelliklere sınır koyabilir veya herhangi bir bildirim veya sorumluluk olmaksızın Hizmetlerin, Uygulamanın veya Site'nin bir kısmına veya tamamına erişiminizi kısıtlayabilir.


Lisans

1. MOPAŞ, işbu Kullanım Koşullarında belirtilen şartlara tabi olarak, Site'yi ve/veya Uygulamayı kullanmak ve Site ve/veya Uygulama aracılığıyla sunulan Hizmetlere erişmek ve kullanmak için kişisel, münhasır olmayan ve devredilemez bir lisans sağlar.

2. Herhangi ticari veya başka bir amaçla, MOPAŞ’ın yazılı izni olmaksızın veya bu Kullanım Koşullarında açıkça izin verilmedikçe, aşağıdakilerin tamamını veya herhangi bir bölümünü; çoğaltmak, kopyalamak, değiştirmek ya da uyarlamak, çevirmek, yayınlamak, görüntülemek, bildirmek, iletmek, dağıtmak, satmak, ticaret yapmak ya da istismar etmenin suç olduğunu kabul etmektesiniz:

1. Herhangi bir Hizmet;

2. Site ve Uygulama;

3. Site, Uygulama veya Hizmetler (toplu olarak "İçerik") üzerinden veya bunlarla beraber; yazılım, bloglar, forumlar, mesaj panoları, yayınlar, yorumlar, öneriler, fikirler ve diğer içeriklerden herhangi birisi, herhangi bir malzeme, bilgi, haber, reklam, liste, fiyatlandırma, veri, girdi, metin, şarkı, ses, video.

3. Madde 2,1’in genelliğini etkilemeksizin ve MOPAŞ’ın önceden yazılı izni olmaksızın; Siteyi, Uygulamayı, Hizmetleri veya İçeriği, örneğin framing, mirroring, linking, spidering, scraping veya diğer teknolojik yollar (bunlarla sınırlı olmaksızın, dâhil olmak üzere; gelecekte kullanılabilecek herhangi bir teknoloji) yoluyla kopyalamak, görüntülemek veya başka yollarla erişim sağlamamayı kabul etmiş bulunuyorsunuz.

4. Site, Uygulama ve Tüm İçerik, MOPAŞ’ın ya da içerik ve/veya yazılım sağlayıcılarımızın telif hakkıyla korunan eserleridir ve MOPAŞ’ın; Site, Uygulama ve İçerik'teki tüm hakları saklıdır.

5. Yasa veya MOPAŞ tarafından açıkça izin verilen belirli koşullar haricinde, uygulama veya içeriğin kaynak kodunu derleyemez, ters mühendislik yapamaz veya başka şekilde keşfetmeye çalışamazsınız.

6. Site, Uygulama, Hizmetlerimizin veya sunucularımızın; (bunlar dâhil olmak üzere ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) oturum korsanlığı, sniffing, kurcalama, spam gönderme, ters mühendislik veya yeniden programlama, hizmet reddi saldırıları, parodi saldırıları, müdahale etme, bozma veya devreye sokma yolları ile aşırı yüklenmesine veya başka şekilde aksamalarına engel olamazsınız.


Hesap Bilgileri

1. Sitenin, Uygulamanın veya Hizmetlerin belirli bölümlerine erişmek için, bir MOPAŞ hesabına ("Hesap") kaydolmanız ve bir kullanıcı adı ("Kullanıcı Adı") ve şifre ("Şifre") seçmeniz gerekecektir.

2. Kullanıcı Adınızın ve Parolanızın gizliliğini korumaktan ve kollamaktan yalnızca siz sorumlu olursunuz. Hesabınızı veya Parolanızı başkalarının kullanımına açmayacağınızı veya paylaşmayacağınızı ayrıca Hesabınızı başka herhangi bir şahsa veya kuruluşa devredemeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

3. Hesabınızı kullanarak yönlendirilen veya iletilen tüm iletişim ve çevrimiçi etkinlikler sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınızın haksız veya hileli kullanımı sonucunda ortaya çıkan herhangi bir kayıp, hasar, masraf, maliyet veya yükümlülük için, MOPAŞ herhangi bir sorumluluk veya mesuliyete sahip değildir. Hesabınızla ilgili gerçek veya şüphelenilen herhangi bir yetkisiz kullanım, kayıp veya hırsızlık olduğunu veya yetkisiz bir kişinin şifrenizi ele geçirdiğini fark ettiyseniz, lütfen hemen help@mopas.com.tr adresine bildiriniz.

4. Her ev veya teslimat adresi için yalnızca bir (1) Hesap kaydedebilir. Aynı teslimat adresini kaydeden birden çok Hesap (lar) olması için sizin takdirinize bağlı olarak izin verilebilir.

5. Hesabınız için gereken doğru, eksiksiz ve güncel bilgileri lütfen sağlayınız. Burayı tıklayarak Hesap bilgilerinizi istediğiniz zaman değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz.

6. Yazılı iznimiz veya bilgimiz olmaksızın bir teslimat adresinin birden fazla Hesaba (lara) bağlı olduğu veya bir Hesabın sahte ya da haksız bir şekilde kullanıldığı tespit edildiğinde veya şüphelenildiğinde, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, sorumluluk kabul etmeden ve diğer haklara halel getirmeksizin, İşbu Anlaşmaya veya kanunlara uyan çözümleri derhal uygulama hakkımızı saklı tutarız. Bu çözümler:

1. Söz konusu Hesap (lar) üzerinden yapılan siparişleri iptal etmek;

2. Bu Hesaplar tarafından kazanılan veya kullanılan kredileri veya indirim kuponlarını, indirim çeklerini veya kodlarını iptal etmek veya geçersiz kılmak ve satın alınan ürünler için tam ücret talep etmek;

3. Bu Hesapların veya kişilerin MOPAŞ’ın tanıtım, yarışma veya anketlerine katılmasını yasaklamak;

4. Birleştirme, askıya alma ve/veya Hesap sonlandırma.


Siparişler, Fiyatlandırma ve Ödemeler

1. Teslimat Bölgeleri

MOPAŞ Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki her adres için sipariş almaktadır. MOPAŞ’ın bölgenize nasıl teslimat yaptığını öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız. Teslimat kapsamımızı öğrenmek ve detaylı bilgi için help@mopas.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. MOPAŞ yalnızca teslimat kapsamındaki siparişleri kabul etmektedir.


2. Siparişler

Tarafınızdan verilen tüm siparişler, bu Kullanım Koşulları uyarınca siparişinizde belirtilen seçilmiş ürün ve miktarları satın almak için yapılan bir teklif olarak kabul edilmektedir. Tüm siparişler MOPAŞ tarafından kabul edilmelidir. Bir sipariş için ödemenin alınması; MOPAŞ’ın o tarihteki geçerli geri ödeme politikasına uyan herhangi bir siparişin MOPAŞ tarafından reddedilebilmesi veya iade edilebilmesi koşuluyla, MOPAŞ tarafından siparişin kabul edilmesi ile gerçekleşir. Oluşturacağınız siparişlerin teslimi stok durumumuza bağlıdır. MOPAŞ, herhangi bir ürünün stokta olmaması, hasar görmesi veya bozulması veya herhangi bir sebepten dolayı kullanılamaması durumunda siparişinizi tamamen veya kısmen, herhangi bir zamanda ve sorumluluk veya tazminat olmaksızın iptal etme, değiştirme veya reddetme hakkını saklı tutar. MOPAŞ, siparişinizi veya sipariş edebileceğiniz belirli bir ürünün miktarını sınırlama hakkını saklı tutar.

3. Ürün Bilgisi, Fiyatlandırma ve Ödeme

1. MOPAŞ size doğru ve güncel fiyat, ürün ve promosyon bilgileri sunmaya gayret göstermektedir. Bununla birlikte, bazen hatalar olabilir ve verilen fiyatlandırma, resim, ürün veya diğer tanıtım bilgilerinin her zaman doğru, güncel, hatasız, veya tam olacağını garanti edemez. Site, Uygulama veya Hizmetler yoluyla sıralanan fiyatlandırma, ürün ve promosyon bilgilerindeki hatalardan MOPAŞ’ın sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. Sizin tarafınızdan ödenmesi gereken bedel, siparişinizi aldığımız anda geçerli olan satış fiyatımıza dayanır. Bu fiyatlar, oluşabilecek hatalar sebebiyle; Site, Uygulama veya Hizmetlerimiz aracılığıyla size doğru şekilde yansımayabilir. MOPAŞ tarafından sunulan bir ürün açıklandığı gibi değilse, kullanılmamış halde iade etmeniz gerekir.

2. Sipariş ettiğiniz herhangi bir ürünün fiili fiyatı Siteye, Uygulamaya veya Hizmetlerimize yansıyan fiyatın üzerindeyse size bilgi verilecektir ve doğru fiyatı temel alarak, bu tür ürünlerin satın alımını onaylamayı veya iptal etmeyi seçebileceksiniz. Satın aldığınızı teyit ederek ek tutarlar için ücretlendirme yetkisi vermiş olursunuz. Satın almayı iptal ettirmeyi seçerseniz, o tarihteki geçerli iade politikamıza uygun olarak bu tür parçaların ödemelerini iptal edeceğiz veya bedellerini geri ödeyeceğiz. Size ulaşamaz isek, yanlış fiyatlandırılmış ürünle ilgili olarak siparişinizi iptal edilmiş olarak kabul edeceğiz.

3. Herhangi bir ürünün gerçek fiyatı ağırlığına bağlıysa ("Tartılmış Ürün"), bu ürünlerin fiyatını, mevcut ağırlığa dayalı olarak satış sırasında belirlemekteyiz. Tartılmış Ürünün gerçek ağırlığı ve bu ağırlığa denk gelen fiyatını, teslimat sırasında öğrenebileceksiniz:

1. Ödemede herhangi bir eksiklik olması durumunda, ilave tutarlar için sizden fark ücreti alma hakkını saklı tutuyoruz.

2. Herhangi bir fazla ödeme durumunda, ödenen fazla miktarı, teslimat sırasındaki geçerli geri ödeme politikamıza uygun olarak geri veriyoruz.

3. Bütün fiyatlar Türk Lirası cinsinden gösterilir ve KDV (Katma Değer Vergisi) dâhildir. MOPAŞ, ürün fiyatlarını zaman zaman değiştirebilir ve herhangi bir promosyondan kaynaklanan indirim veya teklifi herhangi bir zamanda önceden bildirilmeksizin geri çekilebilir.

4. Bütün ödemeler Türk Lirası ile kabul edilecektir.

5. Eğer MOPAŞ tarafından önceden belirlenen sınırlar dahilinde bir adres için sipariş veriyorsanız (İstanbul Anadolu Yakası belirlenen mahalleleri) Kredi kartıyla online ödeme, kapıda kredi kartıyla ödeme ve kapıda nakit ödeme seçeneklerini sunuyoruz ve teslimatı biz yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki her hangi bir adresten kargo yöntemiyle bir teslimat yapılacaksa sadece kredi veya debit kartlar ile online ödeme yapabilirsiniz. MOPAŞ kâğıt çekleri, yemek çeklerini veya üçüncü taraf kuponlarını kabul etmemektedir.

6. Siparişinizi onaylayarak, üçüncü taraflardan bilgi aktarımı veya bilgi toplamak için bize yetki vermiş olursunuz. Bu yetki; kimliğinizi doğrulamak, kredi kartınızı doğrulamak, sizi ve bizi dolandırıcılıktan korumak, siparişinizin teslimatını belirlenen adrese göre düzenlememizi sağlamak için debit veya kredi kartı numaranızla ilgili doğrulama kontrollerini içerebilir.

7. MOPAŞ, bilgileri hatalı, süresi dolmuş kredi kartlarını veya kartın limitinden fazla kullanmaya çalışan siparişleri onaylamaz. Böyle bir durum gerçekleşirse sizinle iletişim kurmak için elimizden gelen gayreti gösteririz. Buna rağmen, böyle bir emir gerçekleştiğinde ve onaylandığında, MOPAŞ’a borçlu olunan tahsil edilmemiş işlemler için tahsilat yapma hakkı saklıdır. Kapıda kredi kartı veya nakit ödeme yöntemlerinden her hangi biri seçilmiş ve buna rağmen ödeme esnasında sipariş tutarının tamamı veya bir kısmı her hangi bir sebeple karşılanamaz ise MOPAŞ siparişi tamamen veya kısmen iptal etme hakkını saklı tutar. Bir kayıtlı Hesap’tan bu şekilde birden fazla sipariş gerçekleşmesi durumunda MOPAŞ bu Hesabı iptal etmeyi, kapatmayı veya askıya almayı seçebilir.

8. MOPAŞ hizmetlerini kullanma hakkınız MOPAŞ ve/veya kredi kartı düzenleyiciniz tarafından belirlenen sınırlamalara tabidir.


Promosyonlar, Kupon Kodları, Diğer İmtiyazlar ve Programlar

1. MOPAŞ Sitede ve Uygulamada zaman zaman ek hüküm ve koşullara ve bu Kullanım Koşullarına tabi promosyonlar, yarışmalar, anket ve aktiviteler düzenleyebilir.

2. Promosyonlar, yarışmalar, anket ve aktiviteler yalnızca MOPAŞ tarafından belirlenen süre boyunca ve stoklar dâhilinde geçerlidir. Promosyona konu olan ürünlerin tükendiği durumlarda tazminat ya da nakit ödemesi yapılmaz.

3. Kredilerin, kuponların, hediye çeklerinin ve kodların ("Kupon Kodları") kullanımında aşağıdaki şartlar geçerli olacaktır:

1. Her Kupon Kodu yalnızca tek kullanım için uygundur ve yalnızca MOPAŞ tarafından belirtilen süre içinde geçerlidir.

2. Kupon Kodları, geçerlilik süresi boyunca MOPAŞ’ın belirlediği ve duyurduğu şartlar altında kazanılabilir.

3. Herhangi bir Kupon Kodunun kullanılacağı ödeme anında belirtilmelidir ve MOPAŞ tarafından istenen tüm bilgiler sağlanmalıdır. Kupon Kodu'nun geçmişe dönük olarak kullanılmasına izin verilmez.

4. Aksi belirtilmediği sürece; Kupon Kodları, indirimli satış kalemleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın başka herhangi bir promosyon, kupon, kod veya teklifle birlikte kullanılamaz.

5. Kupon Kodunun kullanımına izin verilmeden önce minimum bir harcama yapılması gerekebilir.

6. Kupon Kodları; geri ödeme, itfa veya nakit olarak değiştirilemez.

7. Kupon Kodlarının satılması, aktarılması ve paylaşılması kesinlikle yasaktır. Buna karşın, MOPAŞ tarafından sunulan Kupon Kodları sizin tarafınızdan satın alınabilir ve başkalarına verilebilir.

8. Kupon Kodlarının çoğaltılması, değiştirilmesi, uyarlanması, kurcalanması, dağıtımı, yayınlanması veya başka bir şekilde yayılmasına izin verilmez.

9. Kaybedilen, çalınan, imha edilen, kopyalanan, müdahale edilen ya da başka şekilde zimmete geçirilen veya sahtekârlıkla başkası tarafından kullanılan Kupon Kodları yenisi ile değiştirilmez.

10. MOPAŞ, çeşitli şart ve koşullarda Sitede veya Uygulamada ilan ederek zaman zaman uygun gördüğü üzere, başka şartları ve koşulları değiştirme veya uygulamaya koyma hakkını saklı tutar.

11. Sitede ve Uygulamada veya her hangi bir hizmet ile sunulan Kupon Kodları aksi belirtilmediği sürece sadece mopas.com.tr üzerinden veya uygulamadan yapılan online alışverişler için geçerlidir. Online olarak dağıtımı yapılan Kupon Kodları MOPAŞ’ın fiziksel mağazalarında geçerli değildir.

4. Herhangi bir ücretsiz armağanın bir promosyon parçası olarak sunulduğu durumlarda, hediye "ilk gelen ilk çıkar" esasına göre sunulur. Hediye yerine nakit veya kredi verilmez.

5. Bir promosyon veya indirim kullanılarak satın aldığınız bir ürünün iade edilmesine MOPAŞ tarafından izin verildiyse, sadece ürünü satın almış olduğunuz bedel iade edilir. Promosyon veya indirim, siparişin tamamına uygulandığında, size geri ödenecek tutar, promosyon veya indirim oranına orantılı olarak, iade edilen ürünün satış fiyatından daha az olacaktır. Ayrıca, hediyeli ürün (leri) iade ediyorsanız, bir siparişle verilen herhangi bir ücretsiz promosyon hediyesi de iade edilmelidir. Toplam sipariş değeri, iade edilen bir parça nedeniyle hak kazanılmış ücretsiz bir teslimatın veya herhangi bir promosyon kalifikasyonunun değerinin altına düşerse, MOPAŞ teslimat ücretini ve/veya siparişin tam değerini promosyonsuz olarak talep edebilir.

6. Promosyonlar, indirimler, Kupon Kodları ve diğer ayrıcalıklarla ilgili tüm konularda, MOPAŞ’ın kararı nihai ve bağlayıcıdır.

7. MOPAŞ, herhangi bir bildirim veya sorumluluk olmaksızın herhangi bir promosyon, indirim, Kupon Kodu programı, yarışma, imtiyaz hakkı veya programını durdurma hakkını saklı tutar.


Teslimat ve İade

1. Teslimat

1. Teslimat zaman aralıklarını oluşturan slotlar doluluk durumuna bağlıdır.

2. Toplu siparişler farklı bir teslimat maliyetine tabi olabilir ve yerine getirilmesi daha uzun bir teslim süresi gerektirebilir. "Toplu sipariş", MOPAŞ tarafından aksi belirtilmedikçe, 50 ve üzeri parçanın ötesindeki miktarları içeren herhangi bir ürün için bir sipariş anlamına gelir.

3. MOPAŞ, sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat adresinize sizin tarafınızdan seçilen teslimat süresi içinde teslim etmeye çalışacaktır ancak; kontrolümüzün dışında erken veya gecikmelere neden olabilecek hava durumu, trafik, belirsizlik gibi faktörler olabileceğinden, teslimat zaman çizelgelerinin tam olarak ve her zaman yerine getirileceğini garanti edemez. Her hangi bir sebeple teslimat süresi çerçevesinin dışında yapılan teslimatlar için MOPAŞ’ın yükümlülüğü olmayacağını kabul etmektesiniz. Belirtilen teslimat konumunuza erişilemiyorsa veya teslimat yapılamayacak hale gelmişse, en iyi alternatif yer ve/veya tarihi belirlemek için sizinle iletişime geçeceğiz.

4. Teslimat adresinizdeki herhangi bir değişiklik, teslim tarih veya saati veya iletişim numarası için hemen MOPAŞ’ı bilgilendirin. Siparişinizi onayladıktan sonra teslimata 24 saatten az zaman kaldıysa teslimat adresindeki herhangi bir değişiklik ya da teslimatın gerçekleşeceği tarih ya da teslim süresi değişikliği, bir idari masrafa tabi olabilir.

5. MOPAŞ, ürünlerinizin tazeliğini, kalitesini ve bütünlüğünü korumak için tescilli soğutma sistemleri kullanır. Dağıtımdan sonra kolay bozulabilen ürünlerin tazeliğini korumak için buzdolabında muhafaza etmenizi öneririz.

6. MOPAŞ, müşterilerine siparişlerini teslim etmek için daha fazla seçenek sunmayı amaçlamaktadır. MOPAŞ belirli teslimatlar için, siparişlerinizin kapınıza "Katılımsız Teslimat" olarak bırakılmasını sağlayabilir. Bazı siparişlerin Katılımsız Teslimat için uygun olmadığını lütfen unutmayınız. Hedefimiz size mümkün olduğunca kolaylık sağlamak olsa da, dağıtım ekibimizin her koşulda bu özel istekleri yerine getirebileceklerini garanti edemeyiz. Bir Katılımsız Teslimat seçtiyseniz ve sipariş teslimini kabul etmek için hiç kimse mevcut değilse, dağıtım ekibimiz siparişinizi kapınızın veya binanızın önünde bırakacaktır. Ürünlerinizi mümkün olan en kısa zamanda teslim almanızı öneririz. Çünkü eğer siparişiniz içerisinde bozulabilecek ürünler var ise; paketlemeler, ürünlerin beklediği yerin sıcaklığına göre, teslimattan sonra ürünlerinizin doğru sıcaklığını en fazla 1 saat tutacak şekilde tasarlanmıştır. Teslimatınızı, belirtilen teslimat adresindeki kapınızın dışında bırakmamız için özel olarak talimat verdiğinizde, bu teslimat sizin sorumluluğunuzdadır ve tüm mesuliyet ve kaybı, hırsızlık ve hasar riskini kabul etmiş olursunuz. Diğer tüm teslimatlar için, lütfen birisinin teslimatı almasını ve teslim faturasını, evrakını veya cihazını imzalamasını sağlayınız.

7. Teslimde yaş sınırlaması olan ürünler bulunuyorsa, bunlar küçüklere teslim edilemeyebilir. Lütfen bu tür ürünlerin teslim alınması için uygun kimlik belgesiyle 18 yaş ve üzeri birinin bulunduğundan emin olun. MOPAŞ, yaş sınırlaması olan bir ürünü, 18 yaşını doldurmamış ya da bu şeklide görünen herhangi birine vermeme ve eğer siparişinde bir hizmet bedeli var ise bu bedeli tahsil etme hakkını saklı tutar.

8. Bir sipariş teslimata 24 saatten az zaman kala iptal edildiyse veya seçilen teslimat zaman dilimi sırasında siparişi teslim almak için kimse teslim konumunda değilse, MOPAŞ, (1) bozulabilir ürünlerin (bozulabilir ürünlerimiz sipariş üzerine sizin için hazırlandığından ve taze garantili olduğundan) toplam değerinin % 100'üne eşit bir geri ödeme ücreti alma hakkını, artı varsa (2) hizmet bedelini tahsil etme hakkını saklı tutar.

9. MOPAŞ, çamaşır deterjanı, içecekler, pirinç, teneke yağ vb. ürünler dâhil olmak üzere çeşitli farklı ebat ve ağırlıklarda ürünler sunmaktadır. Bu ürünlerin bazılarının ağırlığı göz önüne alındığında ürünlerin taşıma sırasındaki hasar görme ihtimali ve teslimat ekibimizin sağlığı konusundaki kaygımız gibi sebeplerden dolayı, bu ürünlere adet sınırlamaları koymaktayız. Ayrıca, 4 kat ve daha fazla katlı teslimat noktalarına bina asansörsüz ise güvenlik açısından 1’den fazla 5 lt veya daha ağır içecek satışı yapmamaktayız. Teknolojimiz bu sınırlamaları uygulayamaz. Siparişler bu şartları aştığında teslimatları sınırlandırabileceğimiz için, müşterilerimizin bu hizmet kısıtlamalarına uymalarını bekleriz. Bu kısıtlama yalnızca teslimat personelinin sağlığını korumak içindir. Anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

2. İade

1. Siparişinizi teslimatta kontrol etmenizi rica ediyoruz. Taze veya bozulabilir ürünlerinizden memnun değilseniz lütfen bize bildirin. İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür. İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 33’deki “Cayma Hakkı” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. mopas.com.tr – Mesafeli Satış Sözleşmesi). Kişisel kullanıma özel ürünler, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler, tesliminden sonra başka ürünlerle karışabilen ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler ve alt iç giyim ürünlerinin iadesi yapılmamaktadır.

2. İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli Satış Sözleşmesi" şartlarına uygun ise, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde para iadeniz yapılacaktır. İstanbul Anadolu Yakası için sipariş verilmiş ise ürünlerin iadesi için lütfen 0216 595 4040 numaralı telefonumuza veya help@moaps.com.tr eposta adresine bilgi veriniz. Bu durumda İade yapabilmeniz için en yakın MOPAŞ şubesine yönlendirileceksiniz. Ürün kargo yöntemi ile Türkiye Geneli bir adres için sipariş edilmiş ise iadesi yine kargo yöntemi ile gerçekleşecektir.

3. İade edeceğiniz ürün ayıplı, sorunlu veya defolu değilse ve siparişiniz için eğer bir taşıma Hizmet Bedeli veya Kargo Bedeli alınmış ise; MOPAŞ bu bedeli geri iade etmeme hakkını saklı tutar.


Fikri Mülkiyet

İşbu Site'nin sahibi MOPAŞ'dır. Bu Site'de bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve Site'nin sunumu MOPAŞ’ın ya da MOPAŞ’ın izin ve lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. İşbu Site'deki bilgilerin ya da Site sayfalarına ilişkin her tür veritabanı, web sitesi, yazılım kodlarının html kodu ve diğer kodlar vs. ile Site içeriğinde bulunan ürünlerin, tasarımların, resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel ve sair imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların ve listelerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Kullanıcı ve Üye, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan Site yazılım, donanım ve içeriğini çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla MOPAŞ ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Kullanıcı ve Üye, MOPAŞ hizmetlerini, MOPAŞ bilgilerini ve MOPAŞ’ın telif haklarına tâbi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının MOPAŞ’ın hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildir. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması, işlenmesi, dağıtılması, çoğaltılması, sergilenmesi ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaçlar için ve MOPAŞ’ın yazılı izni ile mümkündür.


Yorumlar, Geribildirim ve Diğer Bilgiler

1. Yorum, geri bildirim, öneri ve diğer içerik veya bilgileri bize sunabilirsiniz (topluca "Yorumlar"). İçerik yasadışı, ahlaka aykırı, uygunsuz, nefret dolu, müstehcen, hakaret edici, saldırgan, şiddet içeren, küfürlü, siyasi, dinsel, hak ihlalinde olan veya saygısız olmamalıdır. Ayrıca yazılım virüsleri veya her hangi bir spam içermemelidir. Yanlış bir e-posta adresi kullanamazsınız, herhangi bir kişiyi veya varlığı taklit edemez veya başka bir şekilde Yorumun menşei hakkında yanıltamazsınız. MOPAŞ, bu tür içeriği gözden geçirme, kaldırma veya düzenleme hakkını (ancak yükümlü olmamak kaydıyla) mahfuz tutar.

2. Yaptığınız herhangi bir Yorumu MOPAŞ’ın kendi takdirine bağlı olarak istediği herhangi bir amaç için kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, çevirmek, kopyalamak, görüntülemek, yaymak, iletmek, dağıtmak ve yararlanmak veya Site veya Uygulama aracılığıyla veya bununla bağlantılı olarak yayınlamak için; münhasır olmayan, telif ücretsiz, sürekli, geri alınamaz ve alt lisanslanabilir bir lisans vermiş olursunuz. Ayrıca, MOPAŞ’ın bu tür Yorumları adınızı kullanarak yayınlayabileceğini kabul etmektesiniz.


Feragat ve Sınırlamalar

1. Sitenin, Uygulamanın, Hizmetlerin ve tüm İçeriğin doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterdiğimiz halde, Site, Uygulama, Hizmetler ve İçeriği yalnızca 'olduğu gibi', 'mümkün olduğunca' temelinde, ancak herhangi bir garanti olmaksızın sunmaktayız. MOPAŞ, yürürlükteki yasa uyarınca izin verilen en geniş ölçüde, tatmin edici kalite, ticarete elverişlilik veya belirli bir amaca uygunluk, tanımlamalara uyum veya ihlal edilmeme garantisi dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, açık veya zımni hiçbir garanti vermemektedir. MOPAŞ yukarıdakileri sınırlamaksızın; Site, Uygulama, Hizmetler veya İçeriğin, kaliteli, münasip, müsait, doğru, kesintisiz, hatasız olacağını veya herhangi bir ihmal olmayacağını veya Site, Uygulama, Hizmet veya İçeriğin virüslerden veya diğer zararlı bileşenlerden arındırılmış olduğunu veya Uygulamanın, herhangi bir İçeriğin herhangi bir cihazda indirilmesi, yüklenmesi veya kullanılmasının, cihazın işlevselliğini veya performansını etkilemeyeceğini garanti etmemektedir. MOPAŞ, İçeriğin, Hizmetlerin, Sitenin veya Uygulamanın doğruluğu, uygunluğunu, eksiksizliği, güvenilirliği, kullanımı veya sonuçları ile ilgili veya bunların dışında herhangi bir garanti vermez veya herhangi bir beyanda bulunmaz.

2. MOPAŞ Site, Uygulama veya Hizmetlerini tamamen kendi mutlak takdiri ile ve önceden haber verilmeksizin herhangi bir zamanda değiştirme, ekleme, sonlandırma ile veya bütününün çalışmasını veya Sitenin herhangi bir bölümünü veya özelliğini askıya alma hakkına sahip olacaktır. Site’ye erişim, Uygulama ve/veya Hizmetler’in çalışması bazen kesintiye uğrayabilir. Teknik veya diğer sorunlarla karşılaştığınızda ister istemez kesintisiz, teknik veya diğer hatalar olmadan devam edemeyebilirsiniz. Site, Uygulama ve Hizmetlerde sınırlamalara, gecikmelere ve diğer sorunlara doğal olarak maruz kalabilirsiniz. Böyle bir durumda, sonuç olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kayıp, sorumluluk veya hasardan MOPAŞ sorumlu değildir.

3. Hizmetlerin, Sitenin, Uygulamanın, İçeriğin veya başka herhangi bir web sitesinin veya cihazın kullanımıyla veya bu servislerin kullanılamamasından kaynaklanan herhangi bir eylem sebebiyle (ihlal veya bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sözleşme veya haksız fiil olsun veya olmasın) meydana gelebilecek herhangi bir zarardan, kayıp, masraf ve yükümlülüklerden MOPAŞ hiçbir şekilde sorumlu değildir.

4. Yukarıdaki hükme rağmen MOPAŞ’ın zararlardan sorumlu olması halinde; bu Kullanım Koşullarına göre herhangi bir ürünün herhangi bir sipariş, satış veya teslimat ile ilgili olarak MOPAŞ’ın yükümlülüğünün, bu iddialara yol açan ürünün fiyatını aşmayacağını kabul etmiş oluyorsunuz.

5. MOPAŞ tarafından yukarıdakilerin dışında kalan durumların ve MOPAŞ’ın sorumluluk sınırlarında sağlanan Hizmet ve İçeriklerin, size makul maliyetlerde veya masrafsız olarak sunulduğunu kabul etmiş oluyorsunuz.


Bağlantılı Siteler

MOPAŞ, kullanıcıların ilgisini ve dikkatini çekebilecek eklentiler, widget’lar veya diğer sitelere ("Bağlantılı Siteler") bağlantılar sağlayabilir. Bağlı Sitelerdeki içerikten veya Bağlantılı Siteler'den (bağlantılı Sitelerdeki herhangi bir virüs, casus yazılım, solucan, hata veya zararlı materyal dâhil olmak üzere) meydana gelebilecek zararlardan veya Bağlı Siteler’in herhangi birinin kullanılabilirliği, doğruluğu veya güvenilirliğinden MOPAŞ sorumlu değildir. Bağlantılı Siteler'in kullanımından kaynaklanacak her türlü riski üstlenmeyi ve Bağlı Sitelerle ilgili olarak MOPAŞ’tan herhangi bir hak talep etmeyeceğinizi kabul etmiş oluyorsunuz. MOPAŞ; Bağlı Siteler'in hiçbirini desteklemez, önermez veya garanti etmez ve Bağlantılı Sitelerle ilgili olarak doğan tüm yükümlülükleri ve sorumlulukları açık bir şekilde reddeder.


Güvenlik ve Gizlilik

MOPAŞ, kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi güvenli ve gizli tutmanın önemini bilmektedir. Güvenlik ve gizlilik politikalarımızı ve uygulamalarımızı anlamak için lütfen Güvenlik ve Gizlilik Politikamızı okuyunuz (http://about.mopas.com.tr/privacy). Güvenlik ve Gizlilik Politikamızı okumadan lütfen herhangi bir kişisel veri paylaşmayınız.


Askıya Alma ve Fesih

MOPAŞ’ın; herhangi bir sebep belirtmeden veya herhangi bir bildirim yapmadan, tamamen ve kendi takdirine bağlı olarak Siteye, Uygulamaya veya Hizmetlere ait tüm veya herhangi bir bölümüne erişiminizi kısıtlama, askıya alma veya sona erdirme ve/veya hesabınızı feshedip devre dışı bırakabilme veya askıya alabilme, hesabınızı ve hesabınızdaki tüm ilgili bilgileri ve dosyaları silebilme hakkı olduğunu kabul ediyorsunuz. MOPAŞ; Bu genelleme dışında, 10 yıl veya daha fazla bir süredir aktif olmayan veya Kullanım Koşullarımızdan herhangi birini ihlal eden Kullanıcı Hesaplarını devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.


İhlal Bildirimi

MOPAŞ, Site, Uygulama, Hizmetler veya İçerikle ("İhlal Edilen Materyal") ilgili olarak telif hakkı, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet haklarının ihlalini ("İhlal") inceleme ve uygun önlem alma hakkını saklı tutar. Çalışmanızın telif hakkı ihlaline neden olacak bir şekilde kullanıldığına veya kopyalanmış olduğuna inanıyor ve Site, Uygulama veya Hizmetler'de böyle bir ihlal meydana geldiğini düşünüyorsanız, lütfen legal@mopas.com.tr adresine eposta ile ayrıntılı şekilde bunu bildiriniz. MOPAŞ, bu şekilde sunulan tüm ihlal bildirimlerini usulüne uygun olarak değerIendirir. İhlal Bildirimini ve hak İhlal Eden Materyali kaldırması için MOPAŞ’a yeterli fırsat vermediğiniz sürece ihlal edilen herhangi bir malzeme ile ilgili olarak herhangi bir hukuki işlem yapmayacağınızı veya herhangi bir yasal çözüm aramayacağınızı kabul etmiş olursunuz. MOPAŞ, Hak İhlali Bildirimi uyarınca Hak İhlalinde bulunulan materyali kaldırdığında; bu tür bir kaldırmadan önce Sitedeki herhangi bir Hak İhlalinde Bulunulan Materyal ile ilgili geçerli yasanın herhangi bir işlem yapma hakkını MOPAŞ’a karşı kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Bağlantılı Siteler veya diğer üçüncü şahıs siteleri üzerinden veya Bağlantılı Siteler ve diğer üçüncü taraf sitelerinde görünen Hak İhlalinde Bulunan Materyal ile ilgili MOPAŞ’ın herhangi bir denetimi olmadığını ve sorumluluk üstlenmediğini kabul etmektesiniz.


Dokunulmazlık

MOPAŞ’ın ve onun yetkililerinin, temsilcilerinin, ortaklarının ve çalışanların; tüm iddialar, talepler, eylemler, işlemler, yükümlülükler (üçüncü kişilere karşı kanuni sorumluluk ve yükümlülükler dâhil), cezalar ve maliyetler dâhil olmak üzere herhangi bir zararın tazmin edilmesinden, aşağıdakilerden doğan ya da ortaya çıkan, tam tazminat esaslı yasal maliyetler, ödüller, kayıplar ve/veya masraflardan muaf olduklarını kabul etmektesiniz:

1. Site, Uygulama veya Hizmetlerden herhangi birinin kullanımı;

2. Site ya da Uygulamaya olan bağlantınız;

3. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir şart ve koşulunu ihlal etmeniz;

4. Site, Uygulama veya herhangi bir Hizmet yoluyla düzenlenen kurye veya kargo hizmetleri sağlayıcıları da dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmeniz;

5. Başka bir kişi veya kuruluşun haklarını ihlal etmeniz;

6. Yasal gereklilik, yükümlülük veya kanunları ihlal etmeniz.


Bölünebilirlik

Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün, uygulanabilir herhangi bir yasa çerçevesinde yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse ya da yetkili bir mahkeme nihai bir karar verirse; bu geçersiz sayılan hüküm silinmiş sayılacak ve bu Kullanım Koşulları yürürlükte kalmaya devam edecektir.


Tarafların İlişkisi

Bu Kullanım Koşullarındaki hiçbir şey, MOPAŞ ile sizin aranızda bir acente, ortaklık veya ortak girişim teşkil etmez veya oluşturmaz ve hiçbir taraf diğer tarafı hiçbir şekilde bağlama yetkisine sahip olmaz.


Feragat

MOPAŞ’ın herhangi bir hak veya çıkardan feragat etmesi MOPAŞ’ın yetkili bir temsilcisi tarafından yazılı olarak yapılmadığı sürece geçerli değildir. Bu Kullanım Koşullarında MOPAŞ’a verilen herhangi bir hakkın kullanılması veya uygulanmasıyla ilgili bir aksaklık; herhangi bir müteakip zamanda bu tür haklardan feragat, bu haklarda bir değişiklik, kullanımın engellenmiş olması anlamına gelmez.


Mücbir Sebep

Bir Mücbir Sebep Olayından (aşağıda tanımlanan) kaynaklanan yükümlülüğün yerine getirilememesi durumunda herhangi bir taraf sorumlu değildir. Mücbir Sebepten etkilenen taraf bu Mücbir Sebepten kaynaklanan aksaklık veya kesilmenin azalmasıyla veya bitmesi ile birlikte yükümlülüğüne devam edecektir.

Bu Kullanım Koşullarının amaçları doğrultusunda, bir "Mücbir Sebep Mazereti", bir tarafın makul denetiminin ötesinde bir durum veya koşuldan kaynaklanır. Ve bu tarafın, bu Kullanım Koşullarından kaynaklanan bir yükümlülüğe zamanında uyamaması veya yerine getirememesi ile sonuçlanacaktır. Bu tür bir durum veya koşul; grev, lokavt, endüstriyel eylem veya iş uyuşmazlığı, ayaklanma, iç karışıklık, savaş veya savaş tehdidi, suç veya terör eylemleri, hükümet faaliyet veya düzenlemeleri, telekomünikasyon veya kamu hizmeti hataları, genel elektrik kesintileri, yangın, patlama, fırtına, sel, doğal fiziksel felaketler, salgınlar, karantina kısıtlamaları, tedarik hatlarının bozulması ve hava taşıtları, deniz taşımacılığı, motorlu taşıtlar veya diğer kamu veya özel ulaşım araçlarının genel operasyonlardaki genel imkânsızlıkları içerecektir.


Geçerli Kanun ve Yetki

Bu Web Sitesi, MOPAŞ tarafından, şirketin Türkiye Cumhuriyeti'ndeki ofisince işletilmekte ve idare edilmektedir. MOPAŞ, Web Sitesi ya da İçeriğin Türkiye Cumhuriyeti dışındaki konum, bölge ya da yargı bölgelerinde ya da buralardan kullanım ya da erişime uygun olduğuna yönelik herhangi bir beyanda ya da vaatte bulunmamaktadır. Kullanıcı, Web Sitesine Türkiye Cumhuriyeti dışından bir yerden erişim sağlaması durumunda, yürürlükteki tüm yerel kanunlara uymakla yükümlüdür.

İşbu Kullanım Koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, kanun ihtilafı hükümlerinden bağımsız olarak söz konusu kanunlar çerçevesinde yorumlanacaktır. Kullanıcı, işbu Kullanım Koşulları ile ilişkili her tür anlaşmazlığın çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını, kabul eder.


İletişim

Web Sitesi ya da işbu Kullanım Koşulları ile ilgili her tür sorunuzu help@mopas.com.tr adresinden bize iletebilirsiniz. İsterseniz buraya tıklayarak da geribildirimde bulunabilirsiniz.